Mezoterapia jest zabiegiem pielęgnacyjnym polegającym na miejscowym dostarczeniu substancji aktywnych w głąb skóry. Jest to jedna z metod rewitalizacji skóry twarzy, oczu, szyi, dłoni, dekoltu, piersi czy nawet głowy. Istnieją trzy rodzaje mezoterapii: igłowa, mikroigłowa i bezigłowa. Rodzaj terapii i użyte substancje aktywne dobierane są odpowiednio przez kosmetologa w zależności od wymagań i stanu skóry oraz efektu, jaki chcemy osiągnąć:
Mezoterapia – rodzaje
MEZOTERAPIA IGŁOWA polega na wstrzykiwaniu podskórnie substancji aktywnych przy pomocy ampułko-strzykawki z bardzo cienką igłą. Substancje czynne, które wykorzystujemy w zabiegu zamknięte są w jednorazowych vialach o niskiej zawartości substancji konserwujących, w związku z tym nie wywołują alergii. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i dla komfortu Klienta wykonywany w naszym salonie w znieczuleniu miejscowym. Najlepsze efekty można zaobserwować poddając się serii zabiegów.
WSKAZANIA: lifting, napięcie i odnowa skóry, redukcja zmarszczek, leczenie rozstępów, blizn, cellulitu i zwiotczeń skóry, łysienie i wypadanie włosów.
CZĘSTOTLIWOŚĆ ZABIEGÓW: Zalecamy wykonywać ok. 3-5 zabiegów co 28 dni.
CENY:
MEZOTERAPIA MIKROIGŁOWA wykorzystuje cieniutkie igiełki umieszczone na specjalnych nośnikach, które przesuwane po powierzchni skóry czynią drobniutkie nakłucia. Zaletą tego zabiegu jest możliwość regulacji igiełek od 0,5 do 1,5mm w zależności od partii twarzy i ciała, co ułatwia wnikanie substancji czynnych do głębszych warstw skóry. Koktajle do mezoterapii, z których korzystamy podczas zabiegów zamknięte są również w sterylnych vialach i dobierane są w zależności od oczekiwań oraz stanu skóry pacjenta. Zabieg jest całkowicie bezpieczny i nie jest zbyt bolesny. Najlepsze efekty można zaobserwować poddając się serii zabiegów.
WSKAZANIA: skóra szara, bez blasku, sucha, dojrzała, z utratą jędrności i elastyczności
CZĘSTOTLIWOŚĆ: Zalecamy wykonywać ok. 4-6 zabiegów co 2-3 tygodnie
CENY:
MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA to najdelikatniejsza forma terapii. Wykorzystuje zjawisko elektroporacji i elektroforezy. Elektroporacja polega ona na oddziaływaniu krótkich impulsów napięcia elektrycznego na komórki i tkanki, powodując zmiany prowadzące do zwiększenia przepuszczalności skóry. Dociera ona do wnętrza skóry, co powoduje, że terapia jest efektywna. Elektroforeza to zjawisko fizyczne, w którym podczas transportu prądu stałego dochodzi do przenoszenia substancji jonowych przez skórę. Oba te zjawiska zachodzą jednocześnie, dzięki temu pozwala to na znaczące zwiększenie ilości i głębokości penetracji aplikowanych substancji aktywnych. Zabieg jest całkowicie bezbolesny.
WSKAZANIA: nawilżenie skóry, redukcja zmarszczek, przebarwień, rozszerzonych naczynek krwionośnych czy też cellulitu.
CENY:
Przeciwskazania do mezoterapii
Z zabiegu nie mogą korzystać pacjenci cierpiący na choroby nowotworowe, choroby tarczycy i serca. Przeciwwskazaniem jest też ciąża i okres karmienia piersią. Metody tej nie stosuje się u osób z chorobami wirusowymi i bakteryjnymi skóry. Mezoterapia bezigłowa nie może być przeprowadzana u osób posiadających rozrusznik serca lub metalowe elementy w ciele.